شاید فک کنید دوچرخه سواری را شروع کردن کار بسیار ساده ایست.کافی است سوار دوچرخه شده و فقط رکاب بزنید.یا شاید هم از شروع دوچرخه سواری میترسید وبه کنار گذاشتن آن برای همیشه فکر میکنید.ما در این مقاله قصد داریم از پایه نکاتی را برای شروع دوچرخه سواری به شما یادآور شویم که اگر قصد شروع دوچرخه سواری را دارید با آرامش کامل به هدف خود برسید.

اولین مرحله:انتخاب دوچرخه ی مناسب

بهترین و مناسب ترین دوچرخه برای شروع دوچرخه سواری دوچرخه های مناسب جاده هستند که فراوان ترین دوچرخه ی در دسترس برای مبتدیان است.این دوچرخه ها با وزن سبک و لاستیک های باریکشان نیاز شما را در استفاده از مسیر های آسفالت وخیابان های شهری رفع میکنند.

دوچرخه ی خود را مناسب با قد خود تهیه کنید که این کار را میتوانید از متخصصین فروش این محصولات کمک بگیرید.

مرحله ی بعد انتخاب دوچرخه متناسب با میزان هزینه مدنظر و میزان استفاده ای که از آن دارید میباشد .به طور مثال قصد دارید تعطیلات آخر هفته به دوچرخه سواری بپردازید یا به صورت ورزشی دائمی دوچرخه سواری را انتخاب کرده اید.برای هر هدف و بودجه ای دوچرخه ای مناسب وجود دارد.

مرحله دوم:آماده شدن برای دوچرخه سواری

در هنگام آماده شدن برای دوچرخه سواری باید نکاتی را به خاطر داشته باشید:استفاده از کلاه ایمنی

توجه داشته باشید کلاه های ایمنی دارای تاریخ انقضا هستند و تهیه ی کلاه جدید میتوانند شما را از آسیب های زیادی در امان دارد.

مرحله سوم :ایجاد عادت

شروع هرکاری سخت و ادامه دادن این مسیر سخت تر میباشد.سعی کنید عادت دوچرخه سواری را کم کم به زندگی وارد کرده و به آن پایبند باشید.

هدفی مناسب و عالی انتخاب کنید که با کمک آن هدف بتوانید به عادت دوچرخه سواری خود پایبند باشید.

البته این نکته هم بسیار مهم است که ایجاد عادت وقوع هدف مدنظرتان در مدت زمان کوتاهی اتفاق نمی افتد اما با ممارست و انجام منظم کار اعداف به وقوع میپیوندند.

مرحله ی چهارم :ایمنی را جدی بگیرید

هنگامی که به تنهایی قصد دوچرخه سواری را دارید حتما مقداری پول نقد شناسنامه وابزار مورد نیاز جهت تعمیر دوچرخه در صورت بروز اتفاقی را با خود همراه داشته باشید.

حتما قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنید از نشان دادن مسیر گردش خود با دست به وسایل نقلیه اصلا خودداری نکنید.

سعی کنید حتما در مسیر حرکت خود از هدفون یا هندزفیری استفاده نکنید .

منبع: https://ibikeiran.com/